|  |  |  | 

Białko sfd czy kfd Kuchnia Tanie obrusy do restauracji

Żywność ekologiczna

Żywność ekologiczna
1 vote, 5.00 avg. rating (86% score)

Zywnosc ekologiczna (2)Czy żywność ekologiczna to to samo co tak zwana zdrowa żywność? Niekoniecznie! Żywność ekologiczna rządzi się swoimi prawami. Wytwarzanie jej musi odbywać się w ściśle określonych warunkach, które są szczegółowo opisane w rozporządzeniach państw, a nawet w większych strukturach organizacyjnych, takich jak Unia Europejska. Żywność ekologiczna oznaczona jest specjalnymi certyfikatami, które zdobyć można jedynie po pozytywnym przejściu badań i kontroli odpowiednich jednostek państwowych odpowiedzialnych za jakość żywności w kraju. Zdrowa żywność to z kolei określenie nie regulowane żadnymi prawami. Wniosek więc jest jeden: zdrowa żywność wcale nie musi być ekologiczna, natomiast żywność ekologiczna z pewnością jest zdrowa. Dlaczego? Dlatego, że żywność ekologiczna przede wszystkim wytwarzana jest bez udziału pestycydów, nawozów sztucznych, nie dodawane są do niej sztuczne konserwanty i sztuczne barwniki. To jedzenie wyprodukowane zawsze w zgodzie z przyrodą i z poszanowaniem środowiska naturalnego.

zywnosc-ekologiczna

ABOUT THE AUTHOR

Podobne wpisy:

  • Żywność dla diabetyków i Zdrowa żywność Kraków

    Żywność dla diabetyków i Zdrowa żywność Kraków

    Zdrowa żywność Kraków i żywność dla diabetyków Dieta cukrzyka Jesteś cukrzykiem, Twoje życie już od dawna ma określony bieg i konkretne obowiązki oraz niewielkie ograniczenia, których nawet już nie zauważasz. Mierzenie cukru jest dla ciebie taką samą rutyną jak mycie rąk po wyjściu z toalety. Podawanie insuliny, igły i pilnowanie tego, co jesz i kiedy,

  • Zdrowa żywność Warszawa i Pizza w nocy Warszawa

    Zdrowa żywność Warszawa i Pizza w nocy Warszawa

    Pizza w nocy Warszawa i zdrowa żywność Warszawa Polska pizza Pizza nie jest naszym narodowym daniem, chociaż na pewno w Polsce jest mnóstwo osób uważających, że umieją zrobić najlepszą pizzę na świecie. W końcu ile osób tyle pomysłów na to pochodzące z Włoch danie, które w tradycyjnym wydaniu jest to nieco skromniejsze niż u nas.