|  |  |  | 

Catering dietetyczny Radom Gotowanie Tanie obrusy do restauracji

Suplementy omega-3

Suplementy omega-3
1 vote, 2.00 avg. rating (56% score)

Suplementy omega-3 (2)Suplementy omega-3 to niewątpliwie specyfiki, które stosuje bardzo wiele osób, dlatego warto się zastanowić nad ich istotą. Czym więc są suplementy omega-3? To preparaty, które zawierają w swoim składzie kwasy omega 3. Ale ten rodzaj kwasów znaleźć można w jedzeniu, które spożywany na co dzień i wówczas nie trzeba już łykać suplementów. Zwłaszcza że przedawkowanie omega 3 może mieć tak samo niekorzystne oddziaływanie na nasz organizm, jak i ich niedobór.
Powstaje zatem pytanie, jaki wpływ na zdrowie mają kwasy omega 3? Otóż, przeprowadzono sporo badań na ten temat i okazuje się, że wykazują one m. in. działanie antynowotworowe, opóźniają proces starzenia się komórek, usprawniają pracę mózgu.
A w jakich produktach występują kwasy omega 3? Przede wszystkim są to ryby (tuńczyk, śledź, makrela), ale i orzechy, oleje roślinne (głównie lniany), awokado, soja. Każdy więc może wybrać sobie ulubione źródło kwasów omega, ale trzeba przy tym pamiętać o jednym: żeby nie przesadzać też z ich nadmiernym spożywaniem.

suplementy-omega-3

ABOUT THE AUTHOR

Podobne wpisy:

  • Żywność dla diabetyków i Zdrowa żywność Kraków

    Żywność dla diabetyków i Zdrowa żywność Kraków

    Zdrowa żywność Kraków i żywność dla diabetyków Dieta cukrzyka Jesteś cukrzykiem, Twoje życie już od dawna ma określony bieg i konkretne obowiązki oraz niewielkie ograniczenia, których nawet już nie zauważasz. Mierzenie cukru jest dla ciebie taką samą rutyną jak mycie rąk po wyjściu z toalety. Podawanie insuliny, igły i pilnowanie tego, co jesz i kiedy,

  • Tanie jedzenie Gdańsk i Jedzenie w puszkach

    Tanie jedzenie Gdańsk i Jedzenie w puszkach

    Jedzenie w puszkach i tanie jedzenie Gdańsk Jak dobrze i tanio zjeść? Niestety nie każdego stać na zdrowe i wykwintne posiłki. Dlatego szukamy jedzenia taniego, ale oczywiście jednocześnie smacznego. Dotyczy to przede wszystkim studentów, których zasobność portfela jest zwykle ograniczona. Szukają zatem oni sposób jak najeść się do syta, ale jednocześnie nie wydać zbyt dużo.