|  | 

Gotowanie

Suplementy omega-3

Suplementy omega-3
1 vote, 2.00 avg. rating (55% score)

Suplementy omega-3 (2)Suplementy omega-3 to niewątpliwie specyfiki, które stosuje bardzo wiele osób, dlatego warto się zastanowić nad ich istotą. Czym więc są suplementy omega-3? To preparaty, które zawierają w swoim składzie kwasy omega 3. Ale ten rodzaj kwasów znaleźć można w jedzeniu, które spożywany na co dzień i wówczas nie trzeba już łykać suplementów. Zwłaszcza że przedawkowanie omega 3 może mieć tak samo niekorzystne oddziaływanie na nasz organizm, jak i ich niedobór.
Powstaje zatem pytanie, jaki wpływ na zdrowie mają kwasy omega 3? Otóż, przeprowadzono sporo badań na ten temat i okazuje się, że wykazują one m. in. działanie antynowotworowe, opóźniają proces starzenia się komórek, usprawniają pracę mózgu.
A w jakich produktach występują kwasy omega 3? Przede wszystkim są to ryby (tuńczyk, śledź, makrela), ale i orzechy, oleje roślinne (głównie lniany), awokado, soja. Każdy więc może wybrać sobie ulubione źródło kwasów omega, ale trzeba przy tym pamiętać o jednym: żeby nie przesadzać też z ich nadmiernym spożywaniem.

Pozostałe wpisy:

suplementy-omega-3

ABOUT THE AUTHOR

Podobne wpisy:

  • Dieta herbalife

    Dieta herbalife

    Dieta Herbalife – sama natura Dieta Herbalife to sekret celebrytów, który w końcu ujrzał światło dzienne. Już nie musisz zaciskać zęby i głodzić się w desperackich próbach kontroli swojej wagi. Przy pomocy tej perfekcyjnie zbilansowanej diety, możesz zrzucić nawet 1 kg tygodniowo. Co najważniejsze, twoje wysiłki nie pójdą na marne, bowiem nie musisz obwiać się

  • Dieta pudełkowa Łódź

    Dieta pudełkowa Łódź

    Łatwiejsze odchudzanie ostatnimi czasy dieta pudełkowa łódź zyskała na popularności. Propagują ją nie tylko dietetycy, ale przede wszystkim celebryci, którzy rozmiłowali się w gotowych posiłkach. W dużych miejscowościach znajdziemy wiele firm, które trudnią się przygotowywaniem posiłków dla konkretnych klientów. Dieta pudełkowa składa się zazwyczaj z pięciu zbilansowanych dań, które pakowane są odrębnie i przeznaczone na