|  |  | 

Catering dietetyczny Radom Kuchnia

Ścieżka przyrodnicza

Ścieżka przyrodnicza
1 vote, 5.00 avg. rating (86% score)

nauka (47)Dzieci na początku swojej drogi edukacyjnej nie uczą się poszczególnych przedmiotów szkolnych, jak to było naście lat temu i jak nadal jest ale dopiero od etapu gimnazjum. Dzieci w szkole podstawowej mają nauczanie, które nazwano blokowym. Jest to kilka przedmiotów, z pokrewnych wobec siebie dziedzin i są one niejako wymieszane. Dziecko uczy się bardzo ogólnie. Przykładem tego może być blok przyrodniczy.
W ramach tego bloku dzieci uczą się geografii, biologii i chemii, ale nie są one ze sobą w żaden sposób rozdzielone. Dziecko poznaje świat takim jakim on jest i jest on mu tłumaczony w ogólny sposób, za pomocą ogólnych reguł. Ma to oczywiście swoje dobre i złe strony.
Specjalizacja wiedzy ma tę dobrą stronę, że pomaga dziecku pewne rzeczy pogrupować, uporządkować, ułożyć. Natomiast, takie skumulowanie, z pewnością powoduje duże uproszczenie, zważywszy że i nie ma zbyt wiele godzin na cały blok. Dzięki temu dziecko na pewno nie ma dużo nauki.
Faktem jednak jest, że przyroda to rozległa nauka. Skoro tak, to warto ją też staranniej potraktować.

sciezka-przyrodnicza

ABOUT THE AUTHOR

Podobne wpisy:

  • Tanie jedzenie Gdańsk i Jedzenie w puszkach

    Tanie jedzenie Gdańsk i Jedzenie w puszkach

    Jedzenie w puszkach i tanie jedzenie Gdańsk Jak dobrze i tanio zjeść? Niestety nie każdego stać na zdrowe i wykwintne posiłki. Dlatego szukamy jedzenia taniego, ale oczywiście jednocześnie smacznego. Dotyczy to przede wszystkim studentów, których zasobność portfela jest zwykle ograniczona. Szukają zatem oni sposób jak najeść się do syta, ale jednocześnie nie wydać zbyt dużo.

  • Dieta z dostawą Warszawa

    Dieta z dostawą Warszawa

    Dieta na dowóz W dzisiejszych czasach coraz trudniej znaleźć nam czas wolny na samodzielne przygotowanie dla siebie zdrowych posiłków. Coraz częściej zaczynamy jeść w biegu oraz kupować gotowe dania. Jest to niestety bardzo niezdrowy tryb życia, który w dłuższym okresie może poważnie zaszkodzić dla naszego zdrowia. Jednym z pierwszym objawów będzie osłabiona odporność oraz ciągłe