|  | 

Gotowanie

Blok przyrodniczy

Blok przyrodniczy
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

nauka (46)Reformy edukacyjny w naszym kraju zawsze odbywają się z wielkim szumem, z wielkim hałasem i wielką pompą. Mało jest rzetelnych informacji, a wszystko co się dzieje i wszystko, co się wiąże z tymi reformami opiera się raczej na emocjach niż na merytorycznej dyskusji i rzetelnej informacji.
Podobnie było w czasach, gdy zmieniano tryb edukacji w szkole podstawowej. Skrócenie lat edukacji podstawowej, stworzenie gimnazjów oraz zmiana programu edukacyjnego i stworzenie bloków przedmiotowych budziło poważne kontrowersje.
Sprzeciw budziło między innymi połączenie kilku przedmiotów w jeden blok przyrodniczy. Blok przyrodniczy połączył w sobie chemię, geografię, biologię. Każda z tych dziedzin naukowych jest niezwykle obszerna i bogata. I tak poświęcano na nie mało czasu w szkole, a teraz przy podobnej liczbie godzin, która przypadała na jeden z tych przedmiotów trzeba dzieciom przedstawić materiał z wszystkich trzech.
Takie działania wymuszało okrojenie programu. Czy wyszło to dzieciom na dobre czy nie? Trudno to jednoznacznie ocenić. Na pewno wiele zmieniło w poziomie kształcenia.

Pozostałe wpisy:

blok-przyrodniczy

ABOUT THE AUTHOR

Podobne wpisy:

  • Dieta herbalife

    Dieta herbalife

    Dieta Herbalife – sama natura Dieta Herbalife to sekret celebrytów, który w końcu ujrzał światło dzienne. Już nie musisz zaciskać zęby i głodzić się w desperackich próbach kontroli swojej wagi. Przy pomocy tej perfekcyjnie zbilansowanej diety, możesz zrzucić nawet 1 kg tygodniowo. Co najważniejsze, twoje wysiłki nie pójdą na marne, bowiem nie musisz obwiać się

  • Dieta pudełkowa Łódź

    Dieta pudełkowa Łódź

    Łatwiejsze odchudzanie ostatnimi czasy dieta pudełkowa łódź zyskała na popularności. Propagują ją nie tylko dietetycy, ale przede wszystkim celebryci, którzy rozmiłowali się w gotowych posiłkach. W dużych miejscowościach znajdziemy wiele firm, które trudnią się przygotowywaniem posiłków dla konkretnych klientów. Dieta pudełkowa składa się zazwyczaj z pięciu zbilansowanych dań, które pakowane są odrębnie i przeznaczone na